Welcome To Threads And Treads!

In Cooperation With The Greenwich Department of Parks & Recreation


tt_2008headerlogo.gif (11437 bytes)
Presented by
Greenwich Time

Sponsors

2006_yardisphoto_white.gif (5801 bytes)


THREADS & TREADS GREENWICH CUP BIATHLON, May 6, 7:00AM  2.5R / 10B / 2.5R
Results by Club Connecticut

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME

    1           Paul Fritzsche, 29, State College, PA       51:25  
    2    1  M20 Juan Garcia, 25, New Canaan, CT             52:33  
    3    1  M40 Alan Macdougall, 41, Branford, CT           55:31  
    4    1  M30 Bill Curcio, 34, New Canaan, CT             56:08  
    5    2  M30 Dan Isleib, 37, Croton on Hudson, NY        56:23  
    6    2  M40 Richard Izzo, 41, RyE Brook, NY             56:58  
    7    3  M30 Don Gustavson, 32, Bridgeport, CT           57:07  
    8    3  M40 Greg Pelican, 48, Bethel, CT                57:18  
    9    4  M30 Daniel Conroy, 31, Stamford, CT             57:43  
   10    4  M40 Paul Greenberg, 46, Westport, CT            57:49  
   11    5  M40 Tom O'Neill, 41, Montrose, NY               58:02  
    1           Polster/Yardis Team, 99*, Greenwich, CT     58:03  
   12    2  M20 Nick Logan, 25, Lewisboro, NY               58:25  
   13    3  M20 Valentin Lopes, 25, Bridgeport, CT          58:43  
   14    5  M30 Chris Budden, 30, RyE Brook, NY             59:25  
   15    6  M40 Kurt Gustaffsson, 42, Brooklyn, NY          59:32  
   16    7  M40 Matt Weiss, 42, Armonk, NY                  59:41  
   17    8  M40 Todd Halloran, 45, Darien, CT               59:44  
   18    4  M20 Joseph Domosala, 29, Milford, CT            59:48  
   19    6  M30 Vin Linsley, 30, New Haven, CT              59:51  
   20    1  JrM Robin Pitt, 19, West Haven, CT            1:00:05  
   21    9  M40 Peter Weitfeldt, 41, Norwalk, CT          1:00:05  
   22    7  M30 Stephen Mcdonnell, 38, Bethel, CT         1:00:35  
   23    1  M50 Rick Booth, 50, Smithtown, NY             1:00:36  
   24   10  M40 Mike Koron, 43, Ridgefield, CT            1:00:41  
   25    8  M30 Chris Tinnesz, 39, Rowayton, CT           1:00:42  
   26    5  M20 Kenneth Buderman, 25, Mahopac, NY         1:00:49  
   27   11  M40 David Simon, 45, Wilton, CT               1:00:50  
   28    6  M20 Ross Armstrong, 24, Pound Ridge, NY       1:01:00  
   29    9  M30 Tom Hislop, 37, Newtown, CT               1:01:10  
    2    1  W30 Kimberly Battipaglia, 35*, Guilford, CT   1:01:10  
   30   10  M30 Ben Madden, 39, Cos Cob, CT               1:01:15  
    3    1  W40 Carol Wilke, 41*, RyE Brook, NY           1:01:24  
    4    1  W20 Kristin Budden, 29*, RyE Brook, NY        1:01:33  
   31   11  M30 Ivan Santillan, 37, Riverside, CT         1:01:34  
   32   12  M30 David Butler, 39, North Haven, CT         1:01:51  
   33   13  M30 Eric Opdyke, 35, Norwalk, CT              1:02:20  
   34   14  M30 Chalva Tchkotoua, 37, Rowayton, CT        1:02:28  
    5    2  W40 Pascale Butcher, 45*, Southport, CT       1:02:29  
   35    2  M50 Edward Nolan, 55, Old Greenwich, CT       1:02:30  
   36   15  M30 Stephen Feinstein, 38, Chappaqua, NY      1:02:39  
   37   12  M40 Ed Beusse, 45, RyE Brook, NY              1:02:52  
   38   16  M30 Michael Maximenko, 38, Naugatuck, CT      1:02:56  
   39   13  M40 Greg Beinstock, 42, Larchmont, NY         1:03:29  
   45           TURKEY                                    1:03:41  
   40    7  M20 Timothy Armenta, 25, New York, NY         1:03:42  
   41   17  M30 Seth Almansi, 37, Stamford, CT            1:03:54  
   42   14  M40 Matt Ferko, 41, Mahwah, NJ                1:03:58  
   43   15  M40 Geoff Bickford, 48, New York, NY          1:04:05  
   44   16  M40 John Cooney, 41, Westport, CT             1:04:08  
   45   17  M40 Ted Listokin, 40, Stamford, CT            1:04:10  
   46    3  M50 Gary Steinel, 54, White Plains, NY        1:04:13  
   47   18  M30 Clint Tebbetts, 37, Sea Bluff, CT         1:04:21  
   48   18  M40 Bradley Browne, 41, Greenwich, CT         1:04:36  
   49   19  M40 Richard Quigley, 44, Old Greenwich, CT    1:04:43  
   50   20  M40 Chuck Thomas, 47, Darien, CT              1:05:13  
   51    4  M50 Doug Cioffi, 51, Danbury, CT              1:05:15  
   52   19  M30 Chris Eichmann, 33, Greenwich, CT         1:05:20  
   53   21  M40 Ken Tulloch, 41, Cos Cob, CT              1:05:21  
    6    2  W30 Kristina Dorfman, 32*, Rye, NY            1:05:31  
    7    3  W40 Karen Newman, 46*, Old Greenwich, CT      1:05:32  
   54   20  M30 Laurence Kaplan, 37, Rye, NY              1:05:34  
   55   21  M30 Art Gunther, 35, Nyack, NY                1:05:42  
   56   22  M40 Edward Ensign, 41, Harrison, NY           1:05:50  
   57   22  M30 Steven Harlacker, 32, Fairfield, CT       1:05:53  
   58   23  M30 James Graham, 36, WeSton, CT              1:05:54  
    8    2  W20 Adrienn Kovacs, 29*, Rye, NY              1:05:56  
    9    3  W20 Heather Stewart, 29*, New Rochelle, NY    1:06:12  
   59   24  M30 Matthew Woods, 33, New York, NY           1:06:16  
   60   23  M40 Charles Vaccaro, 44, Patterson, NY        1:06:18  
   61   24  M40 Scott Craighead, 47, Fairfield, CT        1:06:18  
   62    5  M50 William Delen, 50, Old Greenwich, CT      1:06:31  
   63   25  M40 Zimmerman Wayne, 43, WeSton, CT           1:06:41  
   10    3  W30 Kati Dixon, 36*, Riverside, CT            1:06:43  
   11    4  W30 Kristin Desautelle, 39*, Darien, CT       1:06:49  
   64    8  M20 Eric Sydor, 28, Stamford, CT              1:06:52  
   65   25  M30 Michael Nicoletta, 34, Larchmont, NY      1:06:53  
   66   26  M40 Andrew Pisanelli, 45, Ridgefield, CT      1:07:03  
   67   27  M40 Kenneth Davison, 45, Chesire, CT          1:07:05  
   68   26  M30 William Leddy, 38, New Canaan, CT         1:07:07  
   69   27  M30 Charlotte Dequeker, 34, Greenwich, CT     1:07:08  
   70   28  M40 Sean Pohl, 42, Riverside, CT              1:07:15  
   71   29  M40 Andrew Waine, 40, Riverside, CT           1:07:23  
   72   30  M40 Frank Owens, 49, Larchmont, NY            1:07:35  
   73   31  M40 Thom Gilday, 46, East Hampton, NY         1:07:44  
   74   32  M40 Michael Regan, 46, Wilton, CT             1:07:50  
   75    6  M50 Kevin Ruehle, 50, Norwalk, CT             1:07:51  
   76   33  M40 William Noble, 40, Cos Cob, CT            1:08:00  
   77   34  M40 John Colbert, 45, Old Greenwich, CT       1:08:01  
   78   35  M40 William Vanwyck, 40, Wilton, CT           1:08:12  
   79    7  M50 Dan Clark, 54, Stamford, CT               1:08:15  
   80   36  M40 Richard Taggart, 45, Old Greenwich, CT    1:08:19  
   81    8  M50 Leon Jacobs, 50, Brookfield, CT           1:08:23  
   82   37  M40 Robert Taylor, 46, Greenwich, CT          1:08:34  
   83   28  M30 Kenneth Ciccarelli, 35, Greenwich, CT     1:08:35  
   84   38  M40 Andrew Yin, 46, Greenwich, CT             1:08:41  
   85   29  M30 Christian Guilliod, 39, Riverside, CT     1:08:47  
   86   39  M40 John Greico, 40, Rye, NY                  1:08:47  
   87    9  M20 Addison Sollog, 27, New York, NY          1:08:57  
   88   30  M30 Ryan Donovan, 34, Greenwich, CT           1:08:57  
   12    4  W20 Zuzana Szaboova, 28*, Larchmont, NY       1:09:00  
   89    9  M50 Michael Butler, 51, Greenwich, CT         1:09:02  
   13    5  W30 Anna Kenney, 38*, Greenwich, CT           1:09:03  
   90   40  M40 James Carney, 44, Brooklyn, NY            1:09:07  
   91   41  M40 Chris Stack, 42, Stamford, CT             1:09:23  
   92   10  M20 Thomas Malloy, 24, New York, NY           1:09:27  
   93   31  M30 Ted Burdick, 37, Rye, NY                  1:09:39  
   94   11  M20 Sean Dowling, 28, Old Greenwich, CT       1:09:39  
   95   42  M40 Patrick Reilly, 49, Rye, NY               1:09:40  
   96   32  M30 Alex Dino, 38, Norwalk, CT                1:09:42  
   97   43  M40 Bob Labanca, 44                           1:09:44  
   14    4  W40 Jane Zee-Zoufaly, 49*, Greenwich, CT      1:09:52  
   98   44  M40 Robert Perless, 41, Fairfield, CT         1:09:55  
   99   33  M30 James Ryscik, 38, Mamaroneck, NY          1:09:56  
  115           TURKEY                                    1:10:12  
   15    1  JrW Daphne Tsoucas, 14*, Mt. Kisco, NY        1:10:13  
  100    1  M60 Hanspeter Frankhauser, 67, Armonk, NY     1:10:16  
   16    5  W40 Laura Hudson, 48*, Sparkill, NY           1:10:20  
  101   45  M40 Gregg Rubin, 48, Mamaroneck, NY           1:10:22  
  102   12  M20 Scott Caffrey, 27, New York, NY           1:10:23  
  103   10  M50 Bruce Goulart, 57, Newtown, CT            1:10:25  
  104   34  M30 Pascal Fuchs, 37, Fairfield, CT           1:10:34  
  123           TURKEY                                    1:10:45  
  105   46  M40 George Whittemore, 49, White Plains, NY   1:10:52  
  106   35  M30 Cameron Ewan, 36, Stamford, CT            1:10:52  
  107   47  M40 Kevin Conlon, 47, Stamford, CT            1:10:55  
  108   48  M40 James Coffey, 43, Harrison, NY            1:10:57  
  109   49  M40 Felix Revelli, 47, Riverside, CT          1:11:20  
  110   50  M40 Doug Tienken, 41, Darien, CT              1:11:22  
  111   11  M50 Michael Wallace, 50, Darien, CT           1:11:22  
   17    6  W40 Cindy Scannell, 49*, Middlebury, CT       1:11:35  
  112   51  M40 Norman Jen, 45, Chappaqua, NY             1:11:47  
  113   36  M30 Jonathan Wilson, 37, Stamford, CT         1:11:51  
  114   52  M40 Mark Sweeney, 44, Old Greenwich, CT       1:11:52  
  115   53  M40 Jose Piccinini, 42, Purchase, NY          1:11:54  
  116   12  M50 Jimmy Barge, 51, Old Greenwich, CT        1:12:02  
  117   13  M20 James Finnerty, 23, New Fairfield, CT     1:12:05  
  118   54  M40 Steven Grune, 44, Darien, CT              1:12:23  
  119   37  M30 Thomas Mikolinski, 32, New York, NY       1:12:24  
  120   55  M40 William Seanor, 41, Fairfield, CT         1:12:35  
  121   56  M40 Michael McEvily, 45, Larchmont, NY        1:12:39  
  122   13  M50 Jerry Hass, 58, Greenwich, CT             1:12:40  
  123   57  M40 Andrew Cartwright, 43, Ridgefield, CT     1:12:44  
   18    5  W20 Anne Gorin, 29*, Riverside, CT            1:12:57  
  124   14  M50 Don Mays, 51, Cos Cob, CT                 1:13:07  
  125   58  M40 Frank Forte, 47, Milford, CT              1:13:17  
  126   15  M50 Carl Russell, 57, Orange, CT              1:13:24  
  127   59  M40 Tim Jones, 48, Cos Cob, CT                1:13:30  
  128   60  M40 Jeff Ulmer, 43, Easton, CT                1:13:31  
   19    1  TM  Team Puma/Screna, 99*, Brooklyn, NY       1:13:36  
   20    7  W40 Orlyna Starr, 45*, Norwalk, CT            1:13:44  
   21    6  W20 Marcia Valenzuela, 27*, Valhalla, NY      1:13:47  
  129   38  M30 Chris Kassaris, 35, Greenwich, CT         1:13:57  
  130   61  M40 Keith Lipsitz, 47, Woodbridge, CT         1:13:58  
  131   62  M40 Richard Ayre, 42, Danbury, CT             1:14:00  
  132   63  M40 Lloyd O'Connor, 49, New Canaan, CT        1:14:05  
  133   64  M40 Stephen Salzer, 44, Greenwich, CT         1:14:35  
   22    8  W40 Martha Taylor, 47*, BrOnxville, NY        1:14:43  
   23    9  W40 Wendy Carlson, 49*, Westport, CT          1:14:47  
  134   16  M50 Francis Coiro, 51, Franklin Square, NY    1:14:54  
  135   14  M20 Andrew Mcllellan, 27, New York, NY        1:14:55  
  136   17  M50 Donald Cassone, 52, RyE Brook, NY         1:14:56  
  137   15  M20 William Fike, 28, Oldtown, ME             1:15:02  
  138   65  M40 Patrick Le Breton, 43, Greenwich, CT      1:15:07  
   24    7  W20 Cara Hamann, 25*, New Haven, CT           1:15:11  
   25    8  W20 Emma Brooks, 26*, Montrose, NY            1:15:16  
  139   39  M30 Rob Dorfman, 33, Rye, NY                  1:15:21  
  140   40  M30 Ray Adapon, 37, Stamford, CT              1:15:23  
  141   66  M40 Pieter Kodde, 46, Riverside, CT           1:15:28  
  142   67  M40 Diederik Werdmolder, 47, Riverside, CT    1:15:29  
   26   10  W40 Sharon Simon, 43*, Greenwich, CT          1:15:36  
   27   11  W40 Katha Diddel-Warren, 45*, Greenwich, CT   1:15:37  
   28    9  W20 Bridgid Thomas, 27*, Old Greenwich, CT    1:15:44  
  143   41  M30 Scott Sterner, 38, Fairfield, CT          1:15:51  
  144   18  M50 Malcolm Macdonald, 50, Stamford, CT       1:16:00  
  145   68  M40 Spencer Jacobson, 45, Harrison, NY        1:16:09  
  146   69  M40 Jose Frias, 46, Riverside, CT             1:16:17  
  147   70  M40 Reinhardt Olsen, 45, Greenwich, CT        1:16:32  
   29    6  W30 Christy Girard, 34*, Greenwich, CT        1:16:33  
  148   19  M50 Bob Hudson, 51, Sparkill, NY              1:16:40  
  149   42  M30 Rachel Dale, 37, Riverside, CT            1:16:57  
  150   20  M50 William Healey, 54, Westport, CT          1:17:01  
   30    7  W30 Maria Loynaz, 35*, Riverside, CT          1:17:03  
   31   12  W40 Sheila Mossman, 49*, Greenwich, CT        1:17:04  
  151    2  M60 Howard Harmetz, 61, Chesire, CT           1:17:09  
   32    8  W30 Jennifer Tebbetts, 37*, Sea Bluff, CT     1:17:31  
   33   13  W40 Elizabeth Tobin, 45*, Old Greenwich, CT   1:17:50  
  152   21  M50 Peter Zeising, 50, New Canaan, CT         1:18:03  
   34    9  W30 Janeen Eckert, 36*, Rye, NY               1:18:11  
   35   14  W40 Marilyn White, 42*, Greenwich, CT         1:18:25  
  153    1  M70 John Cook, 71, Stamford, CT               1:18:32  
  154   43  M30 Isa Terzi, 31, Stamford, CT               1:18:39  
  155   44  M30 Thomas Mcnicholas, 36, Ridgefield, CT     1:18:39  
  156    3  M60 Straessle Markus, 60, Greenwich, CT       1:19:14  
  157   71  M40 Eric Russack, 44, Old Greenwich, CT       1:19:30  
  158   72  M40 Kevin Ertel, 43, Old Greenwich, CT        1:19:30  
  159   22  M50 John Danaher, 54, Wilton, CT              1:19:43  
  160   23  M50 George Weber, 56, West Haven, CT          1:19:52  
  161   73  M40 Jamie Meehan, 41, Old Greenwich, CT       1:20:09  
  162   74  M40 Steve Dearing, 43, Old Greenwich, CT      1:20:12  
  163   75  M40 Barry Schwartz, 44, Stamford, CT          1:20:19  
  164   76  M40 Elliot Cooperstone, 45, Westport, CT      1:20:20  
  165   45  M30 Daniel Padilla, 32, Meriden, CT           1:20:52  
  166   77  M40 Michael Zim, 41, Cos Cob, CT              1:21:03  
   36   15  W40 Delen Angelica, 42*, Old Greenwich, CT    1:21:05  
   37   10  W30 Jenny Firsin, 33*, Norwalk, CT            1:21:06  
   38   16  W40 Georgia Rettek, 49*, Croton on Hudson, NY 1:21:10  
   39   11  W30 Tracy Rabuse, 30*, Norwalk, CT            1:21:21  
  167   78  M40 Tim Powell, 43, Greenwich, CT             1:21:24  
  168   79  M40 Stephen Parish, 47, Chappaqua, NY         1:21:30  
  169   24  M50 John Palmer, 50, Old Greenwich, CT        1:21:33  
  170   46  M30 Douglas Hoyt, 39, Milford, CT             1:21:36  
   40   17  W40 Jacqueline Wilson, 45*, New York, NY      1:21:40  
   41   12  W30 Maria Guilliod, 38*, Riverside, CT        1:21:41  
   42   18  W40 Caryn Defilippo, 49*, Rye, NY             1:21:44  
  171   80  M40 Doug Hollander, 48, RyE Brook, NY         1:21:54  
   43   10  W20 Tracy Hunsberger, 27*, New Haven, CT      1:21:59  
   44   19  W40 Deborah Meyer, 42*, New York, NY          1:22:00  
  172    4  M60 Douglas Dye, 64, Freeport, NY             1:22:01  
   45   20  W40 Donna Rosato, 40*, Greenwich, CT          1:22:01  
   46   13  W30 Ann Smith, 38*                            1:22:04  
  173   81  M40 Todd Streichler, 40, RyE Brook, NY        1:22:09  
   47   14  W30 Mary Dietrich, 39*, Cos Cob, CT           1:22:13  
   48   15  W30 Lisa Keegan, 33*, Rye, NY                 1:22:41  
  174   47  M30 Matt Mcquillen, 39, Rowayton, CT          1:23:01  
  175   16  M20 Joseph Palmer, 28, Brookfield, CT         1:24:08  
  176   82  M40 Trey Reynolds, 49, Stamford, CT           1:24:16  
   49   21  W40 Dorothy Brill, 49*, Stamford, CT          1:24:16  
  177   48  M30 Robert Fischetti, 39, Riverside, CT       1:24:19  
  178   49  M30 Paul Ineson, 30, Hopewell Junction, NY    1:24:53  
   50   22  W40 Sandra Scarano, 48*, Armonk, NY           1:25:02  
   51   16  W30 Danielle Corpina, 34*, Armonk, NY         1:25:02  
   52   11  W20 Jamie Graham, 27*, West Haven, CT         1:26:11  
  179   25  M50 Mark Sutton, 51, Riverside, CT            1:26:20  
  180   83  M40 Robin Myers, 47, Southport, CT            1:26:41  
  181   84  M40 Jeff Bernstein, 46, WeSton, CT            1:26:48  
   53   17  W30 Jennifer Planker, 32*, Stratford, CT      1:27:04  
   54    1  W50 Angie Diprinzio, 58*, Cortlandt Manor, NY 1:27:58  
   55   18  W30 Debbi Volpe, 34*, New Canaan, CT          1:28:00  
  182   50  M30 Stan Margerum, 37, Stamford, CT           1:28:03  
   56   23  W40 Edith Coopak, 45*, Greenwich, CT          1:28:59  
   57    2  W50 Candice Obrien, 57*, Goldens Bdg, NY      1:29:07  
   58   19  W30 Brooke Paige, 35*, Danbury, CT            1:30:48  
  183   85  M40 James Smart, 40, Stamford, CT             1:32:03  
   59   24  W40 Michal Smart, 41*, Stamford, CT           1:32:04  
   60    2  TM  Team Guillotine, 99*, Greenwich, CT       1:32:34  
   61   20  W30 Kristine Gigliotti, 36*, Stamford, CT     1:33:00  
   62   21  W30 Dana Mutkoski, 37*, Chappaqua, NY         1:36:11  
   63   22  W30 Maria Bach, 34*, Rye, NY                  1:37:25  
   64   23  W30 Allison Paganelli, 31*, New Haven, CT     1:37:31  
   65   12  W20 Amy Clifton, 26*, Scarsdale, NY           1:37:42  
   66   24  W30 Lisa Tansley-Jervis, 37*, Larchmont, CT   1:37:43  
   67   25  W30 Penelope Kassaris, 35*, Greenwich, CT     1:42:41  
  184   51  M30 Richard Powers, 35, Southington, CT       1:45:11  
   68   13  W20 Rong Rong Jiang, 26*, New York, NY        1:49:24  
   69   14  W20 Kerry Mattheysen, 24*, Stamford, CT       1:50:04  
"*" indicates females
1 finishers among Men 19 & Under
16 finishers among Men 20 - 29
51 finishers among Men 30 - 39
85 finishers among Men 40 - 49
25 finishers among Men 50 - 59
4 finishers among Men 60 - 69
1 finishers among Men 70 & Up
1 finishers among Women 19 & Under
14 finishers among Women 20 - 29
25 finishers among Women 30 - 39
24 finishers among Women 40 - 49
2 finishers among Women 50 - 59
2 finishers among Women 70 & Up
184 male finishers
69 female finishers
253 total finishers

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME


Open Men
    1    1  M20 Paul Fritzsche, 29, State College, PA       51:25  

Open Women
    1    1  TM  Polster/Yardis Team, 99, Greenwich, CT      58:03  

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME

Men 19 & Under
   20    1      Robin Pitt, 19, West Haven, CT            1:00:05  

Men 20 - 29
    2    1      Juan Garcia, 25, New Canaan, CT             52:33  
   12    2      Nick Logan, 25, Lewisboro, NY               58:25  
   13    3      Valentin Lopes, 25, Bridgeport, CT          58:43  
   18    4      Joseph Domosala, 29, Milford, CT            59:48  
   26    5      Kenneth Buderman, 25, Mahopac, NY         1:00:49  

Men 30 - 39
    4    1      Bill Curcio, 34, New Canaan, CT             56:08  
    5    2      Dan Isleib, 37, Croton on Hudson, NY        56:23  
    7    3      Don Gustavson, 32, Bridgeport, CT           57:07  
    9    4      Daniel Conroy, 31, Stamford, CT             57:43  
   14    5      Chris Budden, 30, RyE Brook, NY             59:25  

Men 40 - 49
    3    1      Alan Macdougall, 41, Branford, CT           55:31  
    6    2      Richard Izzo, 41, RyE Brook, NY             56:58  
    8    3      Greg Pelican, 48, Bethel, CT                57:18  
   10    4      Paul Greenberg, 46, Westport, CT            57:49  
   11    5      Tom O'Neill, 41, Montrose, NY               58:02  

Men 50 - 59
   23    1      Rick Booth, 50, Smithtown, NY             1:00:36  
   35    2      Edward Nolan, 55, Old Greenwich, CT       1:02:30  
   46    3      Gary Steinel, 54, White Plains, NY        1:04:13  
   51    4      Doug Cioffi, 51, Danbury, CT              1:05:15  
   62    5      William Delen, 50, Old Greenwich, CT      1:06:31  

Men 60 - 69
  100    1      Hanspeter Frankhauser, 67, Armonk, NY     1:10:16  
  151    2      Howard Harmetz, 61, Chesire, CT           1:17:09  
  156    3      Straessle Markus, 60, Greenwich, CT       1:19:14  
  172    4      Douglas Dye, 64, Freeport, NY             1:22:01  

Men 70 & Up
  153    1      John Cook, 71, Stamford, CT               1:18:32  

          CLASS  
 PLACE    PLACE                    FINISHER                  TIME

Women 19 & Under
   15    1      Daphne Tsoucas, 14, Mt. Kisco, NY         1:10:13  

Women 20 - 29
    4    1      Kristin Budden, 29, RyE Brook, NY         1:01:33  
    8    2      Adrienn Kovacs, 29, Rye, NY               1:05:56  
    9    3      Heather Stewart, 29, New Rochelle, NY     1:06:12  
   12    4      Zuzana Szaboova, 28, Larchmont, NY        1:09:00  
   18    5      Anne Gorin, 29, Riverside, CT             1:12:57  

Women 30 - 39
    2    1      Kimberly Battipaglia, 35, Guilford, CT    1:01:10  
    6    2      Kristina Dorfman, 32, Rye, NY             1:05:31  
   10    3      Kati Dixon, 36, Riverside, CT             1:06:43  
   11    4      Kristin Desautelle, 39, Darien, CT        1:06:49  
   13    5      Anna Kenney, 38, Greenwich, CT            1:09:03  

Women 40 - 49
    3    1      Carol Wilke, 41, RyE Brook, NY            1:01:24  
    5    2      Pascale Butcher, 45, Southport, CT        1:02:29  
    7    3      Karen Newman, 46, Old Greenwich, CT       1:05:32  
   14    4      Jane Zee-Zoufaly, 49, Greenwich, CT       1:09:52  
   16    5      Laura Hudson, 48, Sparkill, NY            1:10:20  

Women 50 - 59
   54    1      Angie Diprinzio, 58, Cortlandt Manor, NY  1:27:58  
   57    2      Candice Obrien, 57, Goldens Bdg, NY       1:29:07  

Women 70 & Up
   19    1      Team Puma/Screna, 99, Brooklyn, NY        1:13:36  
   60    2      Team Guillotine, 99, Greenwich, CT        1:32:34  

Top

Return to home page.

 

 

 

.

2007 Yardis Brothers, Inc. All rights reserved

Threads & Treads
17 East Putnam Avenue
Greenwich, CT. 06830
203-661-0142
mickeyyardis@yahoo.com

Webmaster: Mark Edwards